V jejích prostorách by se měly časem vystřídat práce fotografů, výtvarníků a dokonce i řemeslníků.

„Chceme například vystavovat i zajímavé výrobky z keramiky či práce řezbářů,“ objasnila majitelka kavárny Marie Dvořáková.

Jako první se v kavárně usadily Hruškovy fotografie představující krásy Dolomit a Turecka. „V Dolomitech Sella jsem se snažil zachytit krajinu a v Turecku zase především zajímavou historickou architekturu,“ uvedl Hruška.

Výstavu osmadvaceti fotografií tvoří barevné i černobílé snímky. “K černobílé fotografii mám blízko, je výtvarnější a na některé náměty také vhodnější,“ vysvětluje fotograf.

Výstavu Hruškových poznávacích fotografií zahájila tento víkend vernisáž, které se zúčastnili především členové domažlického Fotoklubu a jejich přátelé. „Vernisáž měla velký úspěch, kavárna byla zcela plná,“ tvrdí Dvořáková a dodává, že i den po vernisáži přicházeli další lidé, aby si prohlédli fotografie.

Podle Dvořákové je nyní posezení nad kávou příjemnější. „Lidé se nemusí dívat jen z okna. Chceme také, aby návštěvníci viděli, že tady u nás žijí lidé, kteří mají svoje koníčky a dokáží něco krásného vytvořit,“ zakončila Dvořáková.