„V roce 2010 se na českém trhu znovu objevila figurka Igráček, která představuje různá povolání, různá řemesla," zmínil ředitel muzea Josef Nejdl.

Připomněl, že vůbec poprvé se tato hračka představila v roce 1976: „Název dostala podle svého výrobce, kterým bylo výrobní družstvo Igra." Igráček se stal velice populárním a často i nedostatkovým zbožím.

„Sám jsem měl celou škálu Igráčků. Byli pro mě úžasní v tom, že se jednotlivé komponenty z různých povolání daly kombinovat," zavzpomínal na své dětství Nejdl.
„Tuto výstavu jsme veřejnosti záměrně nabídli už v předvánočním období, ke kterému hračky patří, a i my dospělí vzpomínáme na to, s čím jsme si také hráli," dodal Nejdl.

Domažličtí se s tématem výstavy trefili do vkusu návštěvníků.
„Mezi zimními expozicemi vykazuje výstava Igráčků nadprůměrnou návštěvnost," pochvaluji si Kristýna Pinkrová, která měla její přípravu na starosti.

Do Chodského hradu v centru Domažlic přišlo mnoho návštěv ze školek i škol. „Mezi návštěvníky převažují rodiny třicátníků a čtyřicátníků s dětmi. Rodiče rádi vzpomínají na své dětství a na své oblíbené hračky," konstatovala Pinkrová.

Výstavu připravenou ve spolupráci s firmou Efko a Technickým muzeem v Brně si zájemci mohou prohlédnout do 13. ledna v pracovní dny od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.