Po úvodu ve Stráži, při němž ani tentokrát nechybělo vtipné kázání pana faráře - jinak starosty Nevolic Josefa Velka, se všichni houfně spolu s diváky a kapelou Dupalkou, která je při jejich pochodu doprovázela, vydali do Nevolic. „Začátek a cíl průvodu poctivě střídáme. Letos vycházíme ze Stráže a končíme u nás v Nevolicích v Cíbovně,“ uvedla místostarostka z Nevolic Anna Cichá.


Aby na své dlouhé cestě nestrádali, měli s sebou občerstvovací jednotku, kterou obsluhovaly jeptišky, z nichž jedna marně skrývala své těhotenství. Nepodcenili ani ostatní biologické potřeby a nesli si s sebou kadibudku, jejíž provoz zajišťovaly tři ´hajzlbáby´, které měly zároveň spostu práce s odháněním čtyř dotěrných masařek.


Zatímco ostatní nabízený servis ocenili, šetrná uklízečka raději vsadila na své zásoby a cestou neustále upíjela savo. Arabský šejk také nenechal nic náhodě. Protože se podobného veselí zúčastnil zřejmě poprvé a netušil, zda bude zábava dostatečná, držel si u těla najatou společnici, která podle své vizáže byla děvou lehčích mravů.


Velmi podezřelé byly tři vyšňořené dámy z Ameriky, které stále chrastily kasičkami a tvrdily, že vybírají peníze na zdejší chudý kraj. „Nemáte tu žádné mrakodrapy. Musíme vám pomoci,“ nechaly se slyšet. Jak se však později ukázalo, jejich úmysly nebyly zdaleka tak čisté. Potřebovaly totiž peníze na zpáteční letenku.

Zatímco trochu unaveně vypadaly dvě starší obézní víly, které se i přesto daly do tance se třemi kontejnery, nevolické roztleskávačky byly k nezastavení.