Křest jejích děl se v sobotu odpoledne konal v Galerii bratří Špillarů v Domažlicích.

„Nejde o klasickou knihu, ale  jsou to spíš takové momentníčky. V první, Odpovědi životu, jsou otázky na různá témata od dětství až po dospělost. Druhá, Moulin odpovědi na Rougeové otázky, je zaměřena na vztahy, na partnerský život, a to jak na stránky pozitivní, tak i negativní,“ představila svá díla Němcová a dodala, že  při psaní měla své poradce, takže  některé otázky čerpala ze svého osobního života a jiné jsou zase ze života jejích pomocníků.

Obě knihy mají své kmotry. Jedním je spisovatelka Bára Nesvadbová a druhým starosta Domažlic Miroslav Mach.

„Bohužel Bára Nesvadbová se dnešního slavnostního křtu nemohla zúčastnit, protože jí dcera onemocněla zápalem plic,“ omluvil spisovatelčinu nepřítomnost Martin Švejda, člen kapely Walda Gang, který slavnostní odpoledne uváděl.

„Veroniku znám dva měsíce, ale s jistotou o ní mohu říci, že je odvážná, skromná a sveřepá,“ řekl Švejda a ke slovu vyzval Vendulu Klimentovou, maminku Veroniky Němcové.

„Věřím, že se knihy budou líbit a že dcera za sebou zanechá kus pěkného pro budoucí generace tak, jak jsem si to předsevzala já. Pokud její knihy někoho potěší, pomohou mu a udělají radost, je to to nejlepší, co můžeme pro druhé udělat,“ řekla Klimentová.

Křtu obou děl se tedy ujal Miroslav Mach.

„Po matce je velmi těžké mluvit. Jak matka řekne, tak to musí být, to je bez debat. Veronice přeji, aby se její knihy líbily a aby se dostaly do světa,“ prohlásil s úsměvem Mach a společně s autorkou obě knihy pokřtil šampaňským.

Křest zpestřilo i vystoupení tanečnic z domažlické ZUŠ.

Obě nové knihy Veroniky Němcové, stejně jako její předchozí díla Rozházené myšlenky, Myšlenky Cik-Cak a Myšlenky Vodnářky jsou k mání v obou domažlických knihkupectvích.