Tuto unikátní sbírku přivezla do Kdyně Erika Holubová, která veškeré oblečky pro panenky vyrábí a většinu také sama navrhuje.

Na výstavě je k vidění i vybavená cukrárna se spoustou dortů, zákusků, bonboniér, čokolád, pultem s různými druhy zmrzlin a vitrínou s chlebíčky. „Cukrárna je téměř kompletně moje dílo, sama jsem jí vyrobila ze dřeva a kromě skleněných nebo umělohmotných věcí jsem ji i sama vybavila dorty, zákusky a papírovými miniaturami," popisuje své dílo Holubová.

Součástí expozice je i malá dílna a módní salon. Parádivé slečny se zde mohou obléknout do replik kostýmů vystavených na panenkách, učesat a nalíčit se jako Barbie a vyfotit v ateliéru.

„Je to tady krásné. Nejvíc se mi líbí Barbinka, co je oblečená jako břišní tanečnice," řekla osmiletá Kačka Černá, která na výstavu přijela se svými rodiči z Meclova.

Unikátní výstava panenek, která potěší nejen malá děvčata, ale  jejich maminky a tatínky, kteří mohou obdivovat  truhlářskou práci Eriky Holubové, potrvá ve kdyňském muzeu až do 31. března.