Všech 450 účastníků si přišlo na své. Během karnevalu bylo k vidění šest tanečních vystoupení dětí z tanečního kroužku domu dětí a mládeže pod vedením Kamily Bendové a Vlaďky Krbové a tanečníků ze ZUŠ v Domažlicích, které vedla Vendula Svobodová.

„Připravit karneval dá hodně práce a podílí se na tom hodně lidí. Odměnou nám je zaplněný sál a spokojené děti i jejich rodiče,“ uvedl pracovník Domu dětí a mládeže Domino Jan Hrabačka.

Letošní karneval pořádal Dům dětí a mládeže v Domažlicích spolu s domažlickým Kulturním střediskem a hotelem Výhledy.

„Děti dostaly hned u vstupu dobroty a balíček s hračkou. Měli jsme letos štědré sponzory a chtěl bych jim moc poděkovat. Dary nám věnovali jak peněžité, tak i věcné, v celkové hodnotě čtyřicet šest tisíc. Dárky využijeme nejen na karneval, ale i na ostatní dětské akce,“ pokračuje Hrabačka

O zábavu dětí se staral Radek Krutina, který v masce klauna pouštěl o hudbu a moderoval celý karneval. „Chodíme sem s dětmi každý rok a jsme vždycky velice spokojeni s organizací i programem karnevalu. Dnes je opravdu na co koukat, vystoupení tanečních kroužků je nádherné,“ sdělila jedna z maminek Zuzana Karásková.

Děti se kromě tance a dovádění mohly zapojit i do mnoha soutěží, které pro ně byly připraveny.

„Před koncem karnevalu bude vyhlášeno deset nejkrásnějších masek, které budou odměněni cenami v podobě plyšových zvířátek, dortu, sladkých dobrot, ale i poukázek do solné jeskyně. Jsme velice rádi, že se zde sešlo tolik dětí měli jsme trochu obavu kvůli chřipkám, ale všechno dobře dopadlo, a to je důležité,“ uzavírá Jan Hrabačka.

Každý si užil karneval po svém. Nadšení dětí nebralo konce. Ti nejmenší, zmoženi zábavou spokojeně usnuli v náručí svých rodičů.