Turnaj ve voleném mariáši i tentokrát pořádal Jiří Sokol z Postřekova.

„Sešlo se nám tu letos osmnáct hráčů. To není úplně špatné, ale mívali jsme tu i šestatřicet hráčů,“ uvedl Jiří Sokol. „Kdyby dnes nebylo Josefa, určitě by jich přišlo ještě víc. U některých si daň vybrala také nemoc,“ dodal.

Sokol, který i letos usedl ke stolu jako jeden z hráčů, poznamenal, že většina karbaníků jsou samé známé tváře. „Mladí k tomu vůbec nechtějí a ti starší hráči nám bohužel odcházejí,“ lituje.

I přesto se podle něj letošní turnaj vydařil, proběhl poklidně a všichni se skvěle bavili. „Za to musím poděkovat i Bohoušovi Hrubému, který nám každoročně skvěle pomáhá,“ poznamenal pořadatel, který pro nejlepší hráče připravil různé ceny, především pak ‚tekutou odměnu‘.

Vítězem letošního turnaje se stal František Bajer z Bělé nad Radbuzou, druhý skončil Jan Černý z Domažlic zvaný ‚Chrt‘ a třetí Josef ‚Rakous‘ Buršík z Postřekova.

„Na posledním místě skončil Jaroslav Královec z Postřekova neboli ‚Para‘, který vyhrál balíček karet, aby se naučil hrát, a krém na obuv, aby chodil v čistých botách,“ dodal s úsměvem Sokol.