Ulice lemované stovkami lidí, kteří s očekáváním vyhlížejí masopustní průvod, to je obrázek, který se každoročně naskýtá o masopustním úterý odpoledne v Postřekově. Na závěr masopustu v rázovité chodské obci přijíždějí lidé zblízka i zdaleka.

Postřekovští se už před průvodem ´rozjeli´ v tělocvičně, kde se řada z nich převléká do kostýmů. Vydatně jim v tom pomáhali muzikanti z Hájenky Miroslava Palečka.

V čele průvodu šla krojovaná děvčata s housličkami, chybět v něm nemohl ani soudce Vladimír Foist, který kynul divákům.

„Na masopust do Postřekova jezdím pravidelně a líbil se mi moc. Narozdíl od masopustu v Klenčí, kde měli koně, byl hodně motorizovaný, ale tyhle tradice mám rád a nenechám si je ujít. Potkal jsem spoustu přátel a domů jsem přijel veselý,“ uvedl na dotaz Deníku známý muzikant a propagátor lidové hudby Josef Pospíšil.

V průvodu maškar jsme zaznamenali nejen místní, ale také rodáky či přátele Postřekovských.

„Masopust si nemohu nechat ujít,“ řekla nám Domažličanka, jinak rodačka Monika Trnková, která šla v průvodu s dcerou Kristýnou. Zahlédli jsme v něm však také prezidenty Klause, Obamu a exprezidenta Havla.

Konec masopustu v Postřekově.

Nutno podotknout, že někteří Postřekovští si na masopustní maraton berou tradičně dovolenou.

„Ve středu si pak lízáme rány,“ řekl nám jeden z místních ještě předtím, než průvod došel na fotbalové hřiště, kde proběhl soud.

„Byl jsem tak trochu rozhozený, když během mého proslovu neustále ´vypadával´ mikrofon,“ poznamenal po skončení akce soudce Foist.

Svého úkolu se ale tradičně zhostil velmi dobře. Nezapomněl zmapovat události posledních 12 měsíců, a to nejen v Postřekově. Rýpnul si i do vnitrostátní problematiky. Na závěr vyzval přítomné, aby se po popravě Masopusta nerozcházeli, aby je mohli všechny zaevidovat sčítací komisaři.