Téměř šest desítek mladých hasičů se v sobotu 23. října dopoledne opět sešlo v Osvračínském zámečku, aby se zapojili do tradičního branného závodu. Ten se již konal v okolí obce a skládal se z běhu v přírodním terénu, proloženým plněním vědomostních i sportovních dovedností.

„Tentokrát byli závodníci spíše mladší a co je zajímavé, byla zde zastoupena ve větší míře děvčata než kluci. Závodů se zúčastnilo celkem padesát sedm hasičů, což je zatím rekordní počet,“ uvedl Zdeněk Borník k účasti letošního branného závodu a dodal, že to svědčí nejen o vzrůstající popularitě hasičů, ale i samotného závodu, který se v Osvračíně koná každoročně. Kromě pořádajícího SDH Osvračín se zúčastnila také družstva z Blížejova, Milavčí, Luženic, Chodské Lhoty, Staňkova a Meclova.

Hasičům se letos obzvláště vydařilo počasí a i přes ranní mrazík vybíhali mladí hasiči na trať necelé čtyři kilometry s chutí a zdravým zápalem. Objevila se i chytrá novinka:
V mezičase, než pořadatelé zpracovali výsledky a došlo k vyhlášení vítězů v jednotlivých věkových kategoriích, uspořádali vedoucí jednotlivých družstev přímo v sále zámku řadu dalších zábavných soutěží. Na popud samotných dětí a hlasitého fandění si pak ´museli´ zasoutěžit i instruktoři ze všech zastoupených hasičských sborů.


„Celá akce se náramně vydařila a bylo jen škoda, že proběhla prakticky bez zájmu veřejnosti i zastupitelstva obce,“ poznamenal Borník. „Výherci obdrželi diplomy a medaile a samozřejmě nechybělo i něco málo na zub. Zhruba ve 14 hodin se všichni zdrávi a spokojeni rozjeli do svých domovů se slibem další účasti příští rok,“ zakončil.