Oslavy Velikonoc se na Bílou sobotu konaly i v útulku pro staré a týrané koně S.O.S. život pro koně v Mířkově u Horšovského Týna.

Pro malé i velké návštěvníky tam byla připravena prohlídka stájí a všech útulkových zvířátek. Kromě známých obyvatel mířkovského statku, mezi které patří koníci, ovečka Amálka, kačer Adolf a další zvířátka, sklízela zasloužený obdiv také tři malá housátka, která na statek přibyla týden před Velikonocemi.

„Roztomilí žlutí opeřenci nezapřeli pořekadlo 'chodit husím pochodem' a neustále byli návštěvníkům i domácím v patách,“ řekla vedoucí útulku Blanka Schröpferová s tím, že po prohlídce stájí a koní si děti mohly obarvit vajíčka, která si pak odnesly domů.

Pro dospělé byla připravena prohlídka Muzea venkovských řemesel, které se nachází na půdě statku a nabízí řadu zajímavých exponátů přibližujících život na statku v dřívějších dobách – postroje a chomouty, nákladní sáně, stroj na výrobu tvarohu a sýra, vědro s chladícím zařízením a další.

„Děti hledaly v muzeu velikonoční poklad, který byl schovaný u různých exponátů. Všechny děti byly šikovné a neodešly domů s prázdnou. Velcí i malí si mohli vyzkoušet vyčesat ovčí vlnu na kramplích a odpoledne si zkusit ručně utlouct máslo v máselnici,“ popsala netradiční velikonoční kratochvíle Schröpferová. „Po prohlídce muzea a nalezení velikonočních sladkostí se všichni podívali na ukázku malého artistického vystoupení na koni a některé děti, které se nebály, se do artistického vystoupení zapojily. Poté se všechny mohly na koníkovi i povozit,“ dodala vedoucí útulku.

Na závěr poznamenala, že vstupné na celou akci bylo symbolické a výtěžek z něj pomůže týraným a nemocným koním v útulku.