Samotnému křtu v pekárně Heleny Konopíkové předcházelo vystoupení dětí a písničky v podání krojovaného chodského dua, sourozenců Adama a Evy Šlaufových.

A protože by byla škoda nepozvat na křest knihy o medvídcích i nějakého medvěda, překvapil přítomné děti i Adam v chundelatém kostýmu a pomohl pokřtít knihu dětským šampaňským.

Knihu Medvídci ze všech koutů světa napsali společně manželé Jaroslav a Jiřina Hákovi z plzeňského nakladatelství Granát. Ti mají sice zkušenosti s vydáváním knih, do napsání jedné z nich se však pustili poprvé.

„Možná nás trochu podnítilo to, že se nám narodil vnouček, takže jsme se trochu obrátili k dětské literatuře. Vnuk je na čtení zatím ještě malý, ale obrázky už se mu líbí," uvedl Jaroslav Hák.

Knížku doplnil obrázky Jiří Fixl, známý ilustrátor knih pro děti a mládež, který působil například i v časopisu Mateřídouška.
Kniha je určena dětem od čtyř do šesti let a mezi osmi příběhy najdeme dokonce i pohádku o medvídkovi z Krchleb. Téma medvídků si manželé zvolili kvůli oblibě těchto chlupáčů u dětí.

„Medvídci žijí u nás, stejně jako po celém světě, mají různé podoby, jsou hnědí, bílí, strakatí a myslím, že budou populární pořád," vysvětlil Hák. On i jeho manželka napsali každý svou polovinu pohádek, přesto ale není poznat, kdo z nich psal kterou.

A co bylo na psaní knihy pro děti nejtěžší?

„Vžít se do toho dětského světa, dětského myšlení," řekl Hák. „Já jsem měl největší problém s tím, že jsem musel zjednodušovat věty. Na souvětí musí člověk zapomenout, je třeba volit jednoduché věty a slova, která nejsou dětem neznámá. Je to dost těžké, ale vnouček už nás 'vyučil', takže jsme přeci jen nějakou tu přípravu měli," dodal.

Po skončení křtu dostaly děti na rozloučenou drobné dárky a všichni si samozřejmě pochutnali i na krchlebských koláčích Heleny Konopíkové.