Minulý měsíc se do Domažlic vrátili kvůli prvním nepříliš vydařeným snímkům.
„Nebyla to žádná velká sláva. Záběry pohádky u nás v krčmě se znovu přetáčely, protože ty první prý byly nějak divně rozkouskované," říká místní krčmář František Astaloš.

5. září se v Meluzíně točilo celých dvanáct hodin.
„Začalo se v deset dopoledne a skončilo v deset večer," pokračuje Astaloš, který si v pohádce také zahrál, nikoli však krčmáře, ale muzikanta.

„Druhé natáčení jsem si mnohem více užil, protože jsem se nemusel učit žádný text a nemusel jsem obsluhovat, jako tomu bylo poprvé. Tentokrát jsem předstíral, že hraji na loutnu, nebo co to bylo za nástroj. To už tak náročné nebylo, protože jsem u toho nemusel mluvit," pokračuje se smíchem Astaloš.

To, že si sám nezahrál v pohádce krčmáře, kterým ve skutečnosti je, mu nevadilo.
„Ten člověk, co krčmáře hraje, je naprosto suprovej. Nejen že je kulatý, ale má celkově vizáž, jakou má krčmář v pohádkách mít," dodal.

Pohádku O kouzelném jablku natáčejí členové Divadla Rynek z Újezda u Plánice.
Divadelníci se tak proměnili v amatérské filmaře a vloni už natáčeli na různých místech naší vlasti.

„V Horšovském Týně jsme natáčeli obrazy ve vězení, v trůním sále a gotickém sklepení, kde jsme vybudovali interiér příbytku čarodějnice," popisuje Jindřich Gregora, režisér, scénárista a herec v jedné osobě.
Exteriéry pro domov čarodějnice pak budou dotáčet na Hrádku Březina u Rokycan. U Meluzíny v Domažlicích pak filmaři samozřejmě natáčeli scénu ze středověké krčmy.

A o čem vlastně pohádka bude?
„Jedná se o klasickou českou pohádku, ve které nechybí král, princ, čarodějnice, nepoctivý krčmář, samozřejmě ani čert, princezna a spousta dalších," říká Gregora s tím, že v celém příběhu nás bude provázet kouzelné jablko, které zamotá nejednu situaci.
Snímek by měl být k vidění mimo jiné i v domažlické krčmě a na zámku Horšovský Týn, možná během filmového festivalu Juniorfest.