„Tento týden rozšiřujeme dramaturgickou nabídku v Domažlicích o nový druh umění – na své si přijdou milovníci tance a baletu. Uvedeme premiérově celovečerní taneční představení, které bude prezentováno Tanečním centrem Praha," potvrzuje ředitel MKS Kamil Jindřich.

„Vedle klasických koncertních a divadelních představení dáme tímto prostor také tanečnímu umění a máme radost, že je o vstupenky poměrně velký zájem. Naším cílem je zařadit taneční a baletní představení do dramaturgického schématu jako jeho pevnou součást, o četnosti takových představení rozhodnou diváci a jejich zájem," říká před premiérovým tanečně-baletním večerem Jindřich.

„Vzhledem k tomu, že na ZUŠ J. Jindřicha v Domažlicích je výuka tanečního oddělení velmi silně obsazená, stanou se taneční představení jistě i dobrou motivací pro mladé a začínající domažlické tanečnice a tanečníky," věří ředitel.

„Se studenty naší konzervatoře se chystáme na zájezdové představení do Domažlic. Ve čtvrtek 9. října v MKS uvedeme celovečerní balet Tanec pralesa a druhý den, tedy v pátek 10. října, dvě vzdělávací interaktivní představení pro žáky místních škol Jak se dělá tanečník," uvedla Vendula Skalická z Tanečního centra Praha. Tanec pralesa je rodinný titul. Jde o dramatický příběh podle zcela originálního námětu s humanistickým a ekologickým poselstvím interpretovaný nejmladšími profesionálně vzdělávanými umělci. Ti využívají klasické, moderní i jazzové taneční techniky spolu s inscenačními a scénickými prostředky současného tanečního divadla.