„Na přehlídce vystoupí na dvě stovky účastníků z deseti českých a šesti zahraničních škol,“ řekla Deníku hlavní iniciátorka akce, předsedkyně občanského sdružení Balet Bohumila Mejcharová. Vedle domácí amatérské špičky se představí i tanečníci z Polska, Německa, Slovenska či Rakouska.

„Naším cílem je umožnit setkání talentů z celé Evropy, umožnit jim předvést jejich umění na jevišti, předat si vzájemně zkušenosti i porovnat úroveň jednotlivých škol,“ vysvětluje Bohumila Mejcharová, která jako taneční pedagožka i bývalá dlouholetá tanečnice plzeňského baletního souboru ví, jak důležité je umožnit mladým nadějím předvést své dovednosti na prknech skutečného divadla. „Odměnou je pro ně zážitek, který při taneční hodině nezažijí. Snažíme se motivovat mladé tanečníky, aby začali brát balet vážně. A jak jsme se při loňském prvním galakoncertu baletních škol přesvědčili, tato exhibice je i velmi silným zážitkem pro diváky,“ dodává iniciátorka akce.

Občanské sdružení Balet organizuje galakoncert již podruhé a hodlá z něj vytvořit tradici, jež by podpořila Plzeň na její cestě k získání titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Členy sdružení jsou jak bývalí profesionální baletní umělci, tak i zástupci baletního mládí. Vstupenky na nedělní pozoruhodnou přehlídku ve Velkém divadle v Plzni lze zakoupit v předprodeji Divadla J. K. Tyla či přímo v pokladně divadla. Dal– ší informace můžete najít i na webových stránkách www.baletgala.cz.