V sobotu večer se v Praze uskuteční finální galavečer Miss Czech Press soutěže krásy pro dívky ve věku 18 28 let. Jednou z vyvolených krásek, které usilují o korunku Miss, je i Monika Drsková z Domažlic.

„Dostat se mezi finalistky byl úžasný pocit, všechny jsme stály na mole, a když řekli moje číslo se jménem, úplně jsem se rozklepala štěstím," říká Drsková.

Hnědovláska s modrozelenýma očima, která úderem půlnoci po galavečeru oslaví 22. narozeniny, žila v Plané u Mariánských Lázní, v Domažlicích pak studovala na kadeřnici a po škole se rozhodla v chodské metropoli zůstat. Nyní pracuje jako kontrolorka v Německu.

„V brzké budoucnosti mám namířeno do Prahy už kvůli modelingu, protože tam jsou nabídky, a to dojíždění není úplně ideální. Modelka musí být vždy po ruce, když ji klient chce na nějakou zakázku," říká Drsková. Zkušenosti s modelingem má už velké, nevyhýbají se jí ani modelingové nabídky do zahraničí. Ty si ale podle svých slov musí ještě promyslet.

Miss Czech Press je však její první velkou soutěží.

„Do soutěže jsem se přihlásila sama, ale díky přátelům, kteří mě na ni upozorňovali. Už jen to, že jsem v top desítce, mi udělalo opravdu obrovskou radost. Samozřejmě umístění by bylo ještě krásnější, ale to je ještě ve hvězdách," tvrdí finalistka.

Ode dneška bude s ostatními dívkami nacvičovat společně tanec a choreografii na finální večer. Mezi dívkami podle Drskové žádná rivalita nepanuje. Před zítřejším finále ale cítí velkou nervozitu. „Díky této soutěží jsem vlastně zjistila, že jsem docela dost trémistka (smích). Ale to je asi každý člověk, který stojí před davem lidí, určitě to časem trošku odezní," doufá.

Velkou podporu ve svém úsilí má u rodiny a přátel.

„Jsem za to moc ráda. Už od malička ze mě děda dělal princeznu, sledovali jsme Miss a já si vždycky přála tam být a vyhrát. A sen se zatím plní. Při hlasování na internetu o Miss sympatie mě neskutečně překvapilo, jaké mám ohlasy. Je to úžasný pocit vědět, že mi lidé fandí, moc si toho vážím. Je moc krásné, když jdu třeba jen nakoupit a lidé, kteří mě vidí, říkají 'Jéé, to je ta naše Miss," a pak mi řeknou, že mi moc fandí a drží palce. To je tak krásný pocit, co srdce opravdu zahřeje, a já jim všem moc děkuji."

Monika Drsková, mezi jejíž přednosti patří podle vlastních slov přirozenost, úsměv a oči, ve svém volném čase ráda vaří, peče a zkouší nové recepty, užívá si sport a sklenku vína s přáteli.

„A už od malička jezdím na koních. Je to pro mě největší relax a jsem tam vždycky šťastná," dodává.

Finální galavečer Miss Czech Press, soutěže, ve které nerozhodují pouze míry a fyzická krása, ale také charakterové vlastnosti, osobnost a sympatie soutěžících, se koná v sobotu večer v Klubu Lávka v Praze. Vítězky se mohou mimo jiné těšit i na několikaměsíční zapůjčení vozů Seat, Audi nebo BMW, mezi cenami je i pronájem luxusní vily na Floridě, velkoplošný televizor, společenské šaty, kuchyňská linka nebo zlatý šperk.