Přesvědčila o tom v pátek večer, kdy v čele s frontmanem, kytaristou a zpěvákem Matěm Ďurindou zavítala do domažlického MKS.

„Opět jste byli super. Díky Vám všem a opatrujte se,“ neskrýval radost z vydařeného vystoupení Ďurinda.


Tublatanka zcela zaplněnému sálu zahrála nejprve skladby z nového cédéčka Svet v ohrožení a poté přišly na řadu známé „pecky“, jako Skúsíme to cez vesmír, Mama, Pravda víťazí a další. Po půlnoci odešla kapela z pódia, ale po opětovném volání fanoušků se vrátila a rozloučila se nesmrtelným hitem Žieravé znamenie osudu.


„Diváci byli dnes skvělí. Škoda, že jsme nemohli zahrát další naše velké hity, ale i tak jsme si koncert náležitě užili,“ řekl po skončení Maťo, který s Tublatankou odcestoval druhý den do Josefova, kde je čekal další koncert.


Roli předskokana obstarali plzeňští Interitus prezentující se gothic–metalem a zvládli ji v čele s půvabnou zpěvačkou Petrou a frotnmanem Ioannesem na jedničku.

„Dnes jsme odehráli jeden z nejlepších koncertů. Nečekal jsem, že publikum s námi takhle ´zapaří´ . Moc jim všem děkujeme a věřím, že do Domažlic opět přijedeme,“ zářila spokojenost z tváře zpěváka a kytaristy Ioannese.

Autor: Karel Fait