Nabízí více než kilometrovou procházku lesem, a to ve výšce od osmi do 25 metrů. Po celé trase je opatřena nejrůznějšími cedulemi s obrázky, které se vztahují k přírodě a jejím obyvatelům. Jsou natolik názorné, že i návštěvník neznalý řeči sousedů pochopí jejich význam. K vidění jsou mimo jiné i dřevěné sochy zvířat pod stezkou.

Aktivní dospělí, šikovní předškoláci i větší děti si cestou určitě rádi vyzkoušejí malé dobrodružství v korunách stromů, konkrétně nejrůznější lávky a přechody po trámech, které jsou zespodu zabezpečené proti případnému pádu pletivem.

Stezka v korunách stromů Baumwipfelpfad je dostupná z velkého parkoviště a jejím zlatým hřebem je ´vajíčko´ – dřevěná, 44 metrů vysoká stavba s vyhlídkovou plošinou. Celá stezka je navržena tak, aby ji mohli navštívit bez problémů i vozíčkáři.

V srpnu a v září je otevřeno denně od 9.30 do 19.30 hodin. Doporučujeme cestu z Domažlic na HP Folmava, odtud po B 20 k Chamu, dále po B 85 na Viechtach, Regen a přes Spiegelau do Neuschönau.

Majitelé navigací si mohou jednoduše zadat adresu: Neuschönau, Böhmstrasse 41. Z Domažlic měří trasa zhruba 115 km, a stezka je tudíž daleko dostupnější než první česká, která se nachází u Lipna, kam je z Domažlic zhruba 180 km.

Kolik zaplatíte za návštěvu Baumwipfelpfad

Dospělý: 8 eur, od 15 osob: 7 eur

Držitelé průkazu ZTP, ZTP/P, důchodci a studenti od 18 let: 6,50 eura

Děti (děti do 12 let jen v doprovodu dospělých) 6–17 let: 6 eur, dětské skupiny od 15 osob 5,50 eura

Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti 6–17 let): 19 eur, každé další dítě: 2 eura