Nové CD metalové kapely Dark Angels vznikalo o uplynulém víkendu v kdyňském nahrávacím studiu. Nahrávka dostane název Forever & Ever a fanoušci na ní naleznou pět skladeb.

„Přemýšleli jsme, jak nejlépe představit novou sestavu. Minialbum se nám nakonec jevilo jako ten nejlepší nápad. Je to takový předkrm před dlouhohrající ´fošnou´, která je v plánu na příští rok,“ uvedl kytarista Dark Angels Václav Votruba.

Kapela vznikla v roce 2004 a v současné době má šest členů. Ve Kdyni již Dark Angels natáčeli pod taktovkou Václava Váchala počtvrté, vznikla zde jejich debutová nahrávka See You In Hell.

„Byla tam opět naprosto příjemná a přátelská atmosféra. Kdyni všem doporučuji,“ řekl baskytarista Vlasta Zahradník. „A jaký mám z nové nahrávky pocit? Je to určitě zlom ve tvorbě Dark Angels. Posun k její melodičtější tváři,“ dodal.

„Jako celek je kapela určitě tvrdší, ale jak zmínil Vlasta, tak zároveň melodičtější. Prim nyní hrají výrazné klávesy, silný vokál a velmi melodická sóla. Oproti poslední desce Symphony Of Bridal Veil je to určitě rapidní posun,“ tvrdí Votruba.

Pro bubeníka Dalibora Doubka bylo natáčení Forever & Ever studiovým debutem.

„Byl jsem ze začátku docela dost nervózní,“ usmál se nováček v sestavě. „První song jsem ale nahrál poměrně rychle a bez problémů, tak to ze mě spadlo. Akorát už vím, že se moc nevyplatí se během nahrávání nacpat kachnou. Pak už to tak dobře nejde,“ zavtipkoval.

CD Forever & Ever vyjde v červnu. Kdy dojde k jeho pokřtění, zatím není jasné. „Možná se tak stane až na podzim. Nemáme ještě ani jasno, kde tak učiníme,“ poznamenal Votruba.