„Nikdy jsem v této obci nebyla a ani jsem nevěděla, že zde žehnání koní existuje. Protože je to ale teprve druhý ročník, není to snad moc velký prohřešek,“ řekla s úsměvem Světlana Nálepková, která si svoji roli kmotry velice užívala a s radostí krmila koně posvěcenými dobrůtkami.

Na otázku, proč přijala pozvání právě do Čečovic, odpověděla, že nejdříve se s ní organizátoři spojili mailem, a protože se jí akce líbila, vymysleli společně i koncert.

„Nakonec jsme se osobně setkali a vše napevno domluvili,“ pokračuje Nálepková.

Před svým vystoupením měla zpěvačka určité obavy, protože se už týden potýkala s nachlazením.
„Doufám, že při mně budou stát všichni svatí. V pátek jsem zpívala v Brně, a to mně bylo mnohem hůře, takže doufám, že tady mě hlas nezklame,“ říká.

Ačkoliv je Světlana Nálepková velkou milovnicí a chovatelkou koní, letos se svých dvou miláčků musela vzdát.

„Osm let jsem měla dva vlastní koně. Letos jsem je musela dát z provozních důvodů pryč, protože jsem to už nezvládala a bylo toho na mě moc. Domluvili jsme se s dcerou, která má také své koně, se kterými závodí, že jakmile se rozhodne, že bude bydlet se mnou, opět si koně pořídím,“ pokračuje Nálepková.


A na jakého svého koně nejraději vzpomíná.
„Člověk nejvíce vzpomíná na toho prvního, kterého vlastnil. Nedá se však říci, že by ho měl nejraději. Pokud jich má víc a jen pro radost, nikoliv pro obchod, miluje je všechny stejně,“ dodala Nálepková.


Návštěvu známé herečky a zpěvačky využili i místní ke společným fotografiím, které jim budou návštěvu celebrity připomínat. Světlana Nálepková dostala i několik pozvání na večerní zábavu, která byla součástí Čečovického léta.