Největší tuzemský jazzový festival postupně zavítá na sedm historických náměstí. Chodská metropole bude druhá v pořadí, hned po pražském Staroměstském náměstí, kde začal v úterý.

„ Hlavním tématem účinkujících bude jazzový zpěv. Posluchači a přátelé skvělé hudby se mají na co těšit,“ slibuje za pořádající Městské kulturní středisko jeho ředitel Kamil Jindřich.

„Doma mi máma zpívala operní árie a táta ji dirigoval vařečkou“, popisuje své hudební dětství dánská interpretka Caecilie Norby, která zazpívá od půl osmé po vystoupení skupiny Helmuta Kagerera z Německa a norského kvintetu Inger Marie Gundersena.

Bluesman Ondřej Konrád poté představí svou kapelu Gumbo na Bohemia JazzFestu vůbec poprvé a právě v Domažlicích bude jeho uskupení mít jediný koncert v rámci BJF.

„Zvuk kapely je organickým mixem jazzu, rocku, folku a blues,“ popisuje frontman a uznávaný český hráč na foukací harmoniku.
„Vstup na Bohemia JazzFest je i letos zdarma,“ připomíná ředitel MKS Kamil Jindřich.

Zpravodajství z letošní domažlické zastávky BJF bude natáčet Česká televize, která je uvede ve čtvrtek večer ve 22.40 na ČT2.

Program Bohemia JazzFest 2011
Domažlice, náměstí Míru, 14. července:

17:00 Helmut Kagerer Trio (Německo)
18:15 Inger Marie Gundersen Quintet (Norsko)
19:30 Caecilie Norby Quartet (Dánsko)
20:45 Ondřej Konrád & Gumbo (Česko)