„Tento projekt byl postavený tak, že se vždy na jednom místě vybuduje prostorově, technicky a aktuálně i hygienicky velkoryse pojatá aréna. Aby se dala provozovat, muselo se v každém místě uspořádat více koncertů, aby se náklady na její postavení, provoz a zbourání včetně logistiky rozložily. V opačném případě by vstupenky na každý jeden koncert stály násobky běžného vstupného. Krom těchto nákladů je tady totiž ještě jeden velmi nepříznivý aspekt, a to je aktuální limit počtu diváků. Sečte-li se toto vše dohromady, v případě nedostatečného prodeje vstupenek na každý koncert nelze tento projekt realizovat. A to nastalo…,“ píše se ve zdůvodnění zrušení festivalu na jeho facebookovém profilu.

„Nápad na projekt Summer Arena přišel v době, kdy se každý týden situace vyvíjela velmi příznivě. Převládal i pocit, že po několika měsících karantény bude chuť zajít nejen s kamarády na pivo, ale že se v létě budou lidé chtít bavit na koncertech. Evidentně však není chuť. Lidé dávají důraz na přirozený pocit bezpečí. Míří do přírody a nechtějí se shlukovat ve městech na koncertech,“ zdůvodňují dál organizátoři.

Od pondělí už podle jejich prohlášení začali s vracením peněz za zakoupené vstupenky na účty zákazníků, jak fanouškům v případě zrušení koncertů slíbili. Zároveň slibují, že projekt do budoucna neskončí u ledu. „Myslíme si, že projekt rozhodně nezanikne, a že se s ním všichni v budoucnu rozhodně ještě setkáme. Myšlenka je to dobrá,“ dodávají.