Jak už se stalo v Loučimi tradicí i letos zde rozsvítí vánoční strom poněkud později, za to s plnou parádou. Rozsvícení vánočního stromu bude totiž spojeno s vánočním koncertem. Tuto, nejen mezi místními, velice oblíbenou akci organizují v sobotu 4. prosince již po třetí místní sokolové.

„Rozsvícení stromku spojené s koncertem pořádáme teprve podruhé. Vloni v našem kostele Narození Panny Marie vystoupila klatovská skupina Zebedeus.

Koncertu se zúčastnilo něco přes osmdesát diváků, a to nejen z Loučimi, ale také z Domažlic a blízkého okolí. Akce měla výborné ohlasy, proto jsme se rozhodli uspořádat ji znovu v podobném duchu. Letos jsme pozvali ženský pěvecký sbor Canzonetta,“ řekla za organizátory Vladimíra Kacerovská.

Koncert začíná v 16 hodin a po jeho skončení jsou všichni účastníci zváni na náves ke slavnostnímu rozsvícení vánočnímu stromu.

„I tady je připraven vánoční program. Loučimské děti ve věku od pěti do patnácti let zde zapívají koledy, a kdo bude mít chuť, může si je zazpívat spolu s nimi. Pro zpestření jsme pozvali jediného ponocného, který v republice je, pana Romana Holuba, aby nám zatroubil,“ pokračuje Kacerovská.

Nikdo se nemusí bát a nechat se od účasti odradit ani slibovanými mrazy. S touto variantou totiž loučimští sokolové také předem počítali a zajistili dostatek zaručených ´zahříváčků´.


„Připravili jsme voňavé svařené víno a klobásky. Proto se nikdo zimy bát nemusí. Čím větší mráz totiž bude, tím více svařáku připravíme,“ dodává Kacerovská.
Na závěr nebude ani letos chybět vypouštění přáníček napsaných na rýžový papír a poslané Ježíškovi pomocí balónků štěstí.