Přestože většina členů kapely jsou vysokoškoláci a měli v předchozích týdnech víc než dost starostí se zkouškami, na křest alba si přeci jen čas našli. Na páteční akci pozvali spřátelené kapely Trambus, kteří večer odstartovali, a Curlies, kteří zahráli úplně nakonec.

„Nápady na písničky jsme měli už poměrně dlouho a vznikaly všude tam, kde jsme byli – ve škole, v hospodě, v práci. Samozřejmě báječné texty vznikají v Kubově geniální hlavě. 'Épečko' jsme natočili v plzeňském studiu ExAvik se skvělým člověkem Pavlem Bromem. Myslím, že nový singl je jiný než ten předchozí. Někdo říká, že jsme přitvrdili, a někdo, že je to méně veselé, a na obojím bude asi trochu pravdy. Dále se domnívám, že patrná změna na našem celkovém projevu je ta, že máme nového bubeníka a od bicích se celé hraní odvíjí, protože ty jsou základ všeho,“ popisuje vznik nejnovějšího počinu kapely frontman Pavel Kovařík.

Dále pak doplnil: „V klubu se sešly mraky lidí, zejména přátel, kteří nás přišli podpořit a těm patří obrovský dík. Poděkování za všechno, co pro nás udělal, si bezpodmínečně zaslouží náš bývalý bubeník Matěj Havlíček, který nás také přišel podpořit. Musím říct, že díky celkové úžasné atmosféře, plnému klubu i skvělému zvuku, jsme odehráli zatím asi nejlepší koncert.“

Právě na pódiu pokřtěné nové album si mohli dále pokřtít všichni, kteří se v klubu vyskytovali, protože se po celou dobu válelo po zemi, pod nohami všech přítomných.

Hned druhý den pak kapela vyrazila na další koncert až za Prahu do Brandýsa nad Labem.

Na otázku dalšího koncertování odpověděl Pavel Kovařík bez váhání „Povedlo se nám domluvit si docela dost akcí na jaro, kdy odehrajeme Schoolbreak Tour, v rámci kterého budeme objíždět vysokoškolská města a hrát ve studentských klubech. Na toto ihned navazuje Rednecks Tour, kdy pojedeme jen po Plzeňském kraji, a to nám vydrží až do léta, takže o koncertování mít nouzi nebudeme,“ poznamal a dodal: „Na závěr chci vzkázat všem lidem, aby chodili na živou muziku a podporovali kapely, jako jsme my!“

Autor: Aleš Malár