Povoláním ředitel Základní školy Poběžovice má před největším masopustem v regionu napilno, neboť si musí utřídit události uplynulých dvanácti měsíců a vybrat z nich ty nejzajímavější.

Právě se nachází se školáky na lyžařském výcviku na Šumavě, ale Postřekovský masopust si nemůže nechat ujít. Pomáhá mu nějak současné oproštění od školních starostí a pobyt na čerstvém vzduchu, kde si takzvaně ´provětrává mozek´? Je to dobrá příprava?

„Rozhodně ano, určitě. Je to skvělé i tím, že má člověk možnost lidi, kteří nejsou v obraze, seznámit s některými gagy, vyzkoušet si je nanečisto a sledovat, jak reagují,“ říká Foist.

Na doladění řeči mu do úterního odpoledne, kdy přijde jeho Den D, zbývají ještě desítky hodin. Může do ní ještě stačit vsunout postřehy ze sobotního Babského bálu, nedělního krojovaného průvodu a večerní ´Kytičkové zábavy´, či pondělního Babského bálu. Podrobnosti, jak se na úterý připravuje, ještě přineseme.

Program Postřekovského masopustu

Sobota až úterý 5. – 8. března
Sobota – Maškarní bál v sále hostince U Nádraží, k tanci i poslechu zahraje od 20.00 hodin Melody Club.

Neděle – V 16.00 hodin vyjde krojovaný průvod od hospody U Hadamů k sálu U Nádraží.V 17.00 hodin začátek Kytičkové zábavy, hraje dechová hudba Hájenka.

Pondělí – V sále hospody U Nádraží Babský bál od 19.00 hodin. Hraje Dupalka.

Úterý – V 16.00 hodin vyjde od tělocvičny masopustní průvod obcí na fotbalové hřiště, kde bude Masopust odsouzen.

Truchlení pozůstalých u muziky se bude konat v sále U Nádraží od 17.00 hodin. Hraje dechová hudba Hájenka