Pražská rocková kapela Škwor působí na české hudební scéně už dvanáctým rokem a její desky se už několikrát dostaly mezi ty nejprodávanější. Nyní kapela vydává své zbrusu nové album a již tuto sobotu 26. února potěší fanoušky koncertem v Rock clubu Death Magnetic v Domažlicích, kde zahraje od 21 hodin. Při této příležitosti jsme položili pár otázek zpěvákovi a kytaristovi kapely Petru Hrdličkovi.

Za necelý měsíc vyjde vaše nové album s názvem „Drsnej kraj“, jakou bude mít příchuť?
Myslím, že je to podstatné pokračování naší řadovky, alba „5“. Fanoušci a lidé, kteří nás znají, si určitě přijdou na své. Snažili jsme se hlavně, aby album mělo dobrý zvuk, aby šlo o písně, které budou dobře zahratelné na koncertech a které si s náma lidi budou moci zazpívat.

Je to vaše první album, které jste vydali u české firmy. Proč až nyní?
Jako kapela jsme byli dlouho pod pražskou Warner music, která zanikla, a když vedení přešlo pod Supraphon, tak jsme je následovali, protože s nimi byla dobrá spolupráce.

Bude to pro vás znamenat nějakou změnu?
To zatím nevíme, je to tam větší a podepisujeme teprve smlouvu na první desku, ale myslím, že ne. Následovali jsme tam lidi, na které jsme zvyklí a se kterými se dobře pracuje.

Dělá vám starosti, jestli nebudou posluchači Drsnej kraj raději ´stahovat´ a ´pálit´ než kupovat?
Je to težký, ale jde o věc, které bohužel nezabráníme. To trápí spíš právě naše vydavatele a my s tím tak nějak počítáme, nás živí spíš hraní naživo. Ale k novému cédéčku přikládáme i DVD, na kterém bude nahraný celý koncert, různé rozhovory, dokument, bonusy, záběry ze šaten a zákulisí - takže si myslíme, že i proto by lidi mohlo nové CD zajímat. A vydáváme je hlavně pro naše skalní fandy, kteří si z principu nevypalují a nestahují naše alba . To jsou lidi, kteří to CD a ten booklet chtějí mít doma.

Uslyšíme na koncertu v Domažlicích už něco z „Drsnýho kraje“?
Ano, už jsme tam zařadili dvě písničky, pilotní singl Kámen a písníčku Sama. Ty také budou mít na DVD jako bonus klip, který jsme natáčeli na ledové ploše a který je zajímavý, pěkně nasvícený a docela působivý.

Nebylo vám při takovém natáčení trochu chladno?
Bylo chladno a klouzalo to. Z tohohle natáčení jsme si všichni odnesli nachlazení nebo bolesti zad z prochladnutí. Když tam člověk na ledu blbne čtyři hodiny, tak je to náročný. Například bubeník hrál samozřejmě jenom v tričku.

Letos rozjíždíte turné s kapelou Harlej, se kterou jste hráli už předloni. To jste si tak padli do oka?
Známe se totiž už dlouhá léta. Když jsme začínali, dělali jsme Harleji předkapelu. Ze srandy jsme spolu tedy udělali pár koncertů, a ukázalo se, že to funguje, lidé na nás chodí, tak jsme si řekli, proč to nezkusit znovu?

Letošní rok máte koncerty dost nabité, stíháte dělat ještě něco jiného?
Jelikož se tím živíme, tak na to máme času poměrně dost. Dáváme si na naší práci hodně záležet, hodně se soustřeďujeme jak na hraní, tak i na vymýšlení scény, světel. Snažíme se nic nepodcenit, aby si na koncertech lidi neužili jen dobré písničky, ale aby byly podpořeny i kvalitním zvukem a osvětlením.