Zpívali nejen v řadě míst našeho regionu, ale díky účinkování v televizním Tobogánu či při křtu knihy Televizní střepiny v sametu je znají nejen posluchači z našeho regionu. Singtet je známý i v partnerském bavorském městě Nabburg či ve Furthu im Wald. Hanka Vrbová, Jana Plachá, Renata Karbanová, Eva Jeřábková Filip a Slávek Vrbovi mají na svém kontě i benefiční koncerty.

Zejména příznivcům Singtetu dosud chyběla možnost poslechnout si jeho ´popinky´ v teple domova. Naše dotazy na premiérové CD, které bude zanedlouho pokřtěno, zodpověděl kapelník Slávek Vrba.

Kdy vlastně padlo rozhodnutí, že natočíte premiérové CD?

Zhruba v té době, kdy jsme zpívali opakovaně v Praze. Tehdy jsme si řekli, že zkusíme něco nahrát.

Bylo těžké se rozhodnout, komu svěříte premiérové CD? Podle čeho jste volili nahrávací studio?

Částečně na tom má ´vinu´ Filda, který v nahrávacím studiu Good Day Records v Modleticích u Prahy natáčel se svojí kapelou Blue Ground. Domluvil se s majitelem studia Jiřím Maškem, že tam zkusíme nahrát i tohle. Jezdí k němu nahrávat přední čeští interpreti. On však nejen nahrává, ale také jim dělá zvukaře, mimochodem také zvučil Rýzmberský hradní guláš. Domluvili jsme termín a máme to!

Jak dlouho vám nahrávání CD trvalo?

Jeli jsme tam dvakrát, poprvé jsme využili státní svátek – volno na Václava, a pak jsme jeli do Modletic ještě jednou v říjnu.

Od jiných hudebních uskupení vím, že pořízení takové nahrávky něco stojí. Vy často hrajete grátis na beneficích, jak jste vyřešili finanční stránku premiérového CD?

Samozřejmě jsme oslovili pár lidí a zeptali se, zda by nás nechtěli sponzorovat. Vstříc nám vyšlo Pekařství Kotačka a společnost Alutor ze Staňkova, dále také místní firma Klempostav, Autocentrum Šmucler a přispělo i město Horšovský Týn. Částečně náklady na vydání cédéčka pokryjeme díky jejich přízni, zbytek doplatíme sami a doufáme, že se aspoň něco vrátí při prodeji cédéčka.

Jak rozsáhlý je tento váš premiérový hudební nosič?

Na CD jsme nahráli dvanáct písniček.

Bylo těžké vybírat tucet písní z vašeho bohatého repertoáru?

Jak těžké? Samozřejmě jsme společně volili ty písně, které by se na CD hodily, brali jsme v úvahu skladby, které měly u posluchačů úspěch. Speciálně pro našeho kamaráda ze sousedního Německa Karla Reitmeiera je tam zařazen Lví král. Víceméně jsme na CD zařadili písničky, které se líbí nám a zároveň i lidem. I když někdy to bylo dilema, protože ani v Singtetu nemáme stoprocentně stejný vkus. Je demokracie, je to o dohodě (smích). Prostě jsou na CD písničky, které si to zaslouží.

Zařadili jste i nějaké novinky?

Nikoliv. Sice jsme nenahráli žádnou novinku, ale některým písničkám jsme úplně změnili aranžmá. Takže naši pravidelní posluchači možná budou překvapeni a doufáme, že mile.

Kdo se vám postaral o obal CD?

Fotografovala nás amatérská fotografka Jiřina Kalousová odtud z Horšovského Týna. A řekl bych, že focení pro nás bylo možná složitější než nahrávání.

Proč? Byla na vás příliš přísná?

Protože nepostojíme! (smích) Fotografka byla skvělá, přísná nebyla, panovala pohoda. Musím říct, že úžasné bylo, že jsme se mohli fotografovat v prostorách zámku, a to s laskavým dovolením kastelána pana Rosendorfského. Bylo to v pěkném prostředí, ale velmi náročné, fotili jsme se skoro pět hodin. Náročnější než zpívat písničky, ale užili jsme si to a fotky se povedly!

Kdy se vše zkompletuje dohromady a vy budete mít v ruce konečný produkt svého snažení?

Počítám, že pokud vše dobře dopadne, stane se tak v neděli 29. listopadu, kdy máme adventní koncert v Nabburgu. Tam bychom měli mít cédéčka poprvé s sebou.

Uskuteční se křest CD také u nás?

Křest nového CD se bude konat v sobotu 12. prosince od 19 hodin v Horšovském Týně ve Šmolovně. Milým kmotrem CD bude Petr Jančařík.

Proč jste za kmotra vybrali právě jeho?

To bych nerad dopředu prozrazoval. Pravý důvod se dozví ti, kteří na křest přijdou.

Budete mít do konce roku ještě další koncerty, kde bude nové CD k mání?

Další koncert budeme mít 26. prosince v kostele Milavčích a předtím v pondělí před Vánoci, to je 21. prosince, na náměstí v Domažlicích u stromečku.

Jaký máte pocit z nahrávání?

Jsme hlavně zvědaví, neboť jsme ještě neslyšeli finální verzi. Naše pocity jsou výborné, ale na hlubší přemýšlení není čas, neboť nás čekají vánoční koncerty, kde uvádíme zcela jiný repertoár. Každopádně se domníváme, že jsme udělali kus práce, a dojde nám to zřejmě teprve po Vánocích, kdy se takzvaně zastavíme.