Semošická pouť. Stane se tradicí?

O uplynulém víkendu se v Semošicích uskutečnila pouť, v jejímž programu si mohl každý najít něco pro sebe.

27.11.2009 1

Semošická pouť. Stane se tradicí? Foto: Daniel Dietz

Již v pátek 13. listopadu se konal v Semošické hospodě první ročník pouťového šipkového turnaje. Celkem se jej zúčastnilo šestnáct hráčů.

Byli rozlosováni do čtyř skupin, každá sehrála tři kola. Dva hráči s nejmenším počtem naházených bodů postoupili do skupin A1 a A2, další dva hráči do skupiny B. Tuto skupinu vyhrál domácí Jan Greiner ml. První dva hráči ze skupin A1 a A2 se utkali ve finále o věcné ceny. Na třetím místě skončil František Šlajch ml., druhou příčku obsadil Josef Kozina. Vítězem celého turnaje se stal zkušený Zdeněk Pergler, který byl odměněn pohárem. Sponzorem turnaje byla Semošická hospoda a firma Klempířství Presl.

V sobotu se hrálo pouťové utkání ve fotbale na dvakrát 35 minut, v němž nastoupili ženatí proti svobodným. Nakonec vyhráli ženatí v poměru 6:5. Večer od 20.00 hod. následovala zábava v Semošické hospodě.

V neděli se konala mše svatá před kapličkou na návsi. Mši sloužil horšovskotýnský farář Prchal. Řekl, že mši venku sloužil naposledy před 20 lety. Mše se zúčastnilo přibližně padesát místních, ale i lidé odjinud. O pouti nechyběly ani střelnice a houpačky.

Sponzory celé Semošické poutě byla Semošická hospoda a SDH Semošice . Vše proběhlo v pořádku a počasí nám přálo. Příští rok bychom chtěli takovou
pouť uspořádat znovu a navázat opět na tradici.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Tři zranění a půlmilionová škoda po nehodě u Meclova

Meclov – Nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi auty bylo příčinou pondělní podvečerní nehody u Meclova.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.