Tělovýchovná jednota má fotbalový tým FK Sokol Osvračín, který hraje II. třídu a má pouze 15 aktivních členů.

„Kvůli malému počtu aktivních členů jsou často i problémy se střídáním,“ tvrdí předsedkyně TJ Sokol Zdeňka Rohová.

„Málo dětí u nás projevuje o sport zájem a ani oddíl žactva už nemáme, snažíme se jeho tradici ale opět obnovit,“ dodává Rohová.

Fotbalisté z Osvračína trénují na místním hřišti, o které se pravidelně starají.

„Fotbalové hřiště našim potřebám odpovídá a my se snažíme, aby to tam nějak vypadalo. Přistavili jsme několik kabin, ale například lavičky by také potřebovaly vyměnit,“ říká předsedkyně.

Dalším sportovním týmem, kterým se může obec chlubit, jsou volejbalistky, které se pravidelně účastní okresních soutěží, jezdí na soustředění a trénují buď na volejbalovém hřišti u zámku nebo v blížejovské škole. V roce 2005 jako jediné reprezentovaly domažlický okres na Festivalu sportu pro všechny v Olomouci. Nikoli však se svým volejbalovým uměním, ale s pohybovou sestavou.

„Šlo o hromadné vystoupení v kostýmech a s tenisovými míčky na šňůře, se kterými děvčata předvedla působivou pohybovou skladbu nazvanou ´Světla ve tmě´,“ popisuje Rohová.

TJ Sokol se aktivně účastní i společenských a kulturních akcí v obci. Pořádá vánoční turnaje, šibřinky, novoroční pochody, předtančení na obecním bále a setkání důchodců. Členové Sokola pomáhají obci s úklidem parku či vysazováním stromků a přivydělávají si tak na soustředění.

Velký zájem v poslední době probudilo cvičení žen a rodičů s dětmi, které se pravidelně koná v malém sále Osvračínského zámku.

„Za sál jsme vděčni, bohužel tam nemůžeme kvůli podlaze používat nářadí ke cvičení. Jsme ale rádi, že i maminky i děti baví se rozpohybovat, zpevnit si páteř a celé tělo, než si ho jen křivit u počítače,“ zakončila Rohová.