Již tuto neděli, 27. července, ožije malebné bavorské městečko Schönsee jednou z nejkrásnějších hornofalckých slavností. Ve městě proběhne už 39. ročník svátku Seefest – Jezerní slavnost.

Jezerní slavnost v Schön〜see má jedinečný a nenapodobitelný ráz. Areál, kde se soustřeďuje hlavní dění, leží uprostřed města kolem přibližně dvouhektarového rybníka, což umožňuje návštěvníkům jedinečný pohled na dění na vodě.

„Když se setmí, rozsvítí se tisíce barevných světel, jezero je osvětleno a na vodě a ostrově probíhá hudební program a show. Vyvrcholením slavnosti je pak velkolepý ohňostroj,“ láká na slavnost Václav Vrbík, český zástupce v Centru Bavaria Bohemia v Šchönsee.

„Při nedělní Jezerní slavnosti zahraje živá hudba na osmi pódiích, vystoupí mimo jiné i známá česká dívčí hudební formace The Appels, proběhne diskotéka pod širým nebem, představí se taneční soubory. Připraveno bude mnoho stánků s výtečným a cenově dostupným občerstvením,“ dodává Vrbík. Do „jezerního“ dění je zapojeno i česko-bavorské kulturní středisko, Centrum Bavaria Bohemia. To nabídne návštěvníkům slavnosti v improvizovaném Bohemia-Bavaria baru alkoholické a nealkoholické koktejly.

„Byli bychom velmi rádi, kdyby Jezerní slavnost přilákala i české návštěvníky. Schönsee není daleko, vždyť například od Rozvadova nás dělí pouhých 16 kilometrů, od našich partnerů z Poběžovic pak něco kolem 40. A kde jinde lépe vznikají kontakty a přátelství, než při hudbě, dobrém jídle a pití,“ s úsměvem uvádí starostka města Schönsee Birgit Höcherl (malý snímek), která na radnici po volbách vystřídala dlouholetého starostu a prvního předsedu spolku Bavaria Bohemia Hanse Eibauera.