„Uvidíte, co jste ještě neviděli, a uslyšíte, co jste dosud neslyšeli.“ Toto motto mohli bez uzardění připojit k pozvánce na sobotní premiérový Pyžamový bál v Srbech.

„Vždy jsme jako obec pořádali Maškarní bál, ale letos padl návrh, že ho změníme na pyžamový. Nečekali jsme, že přijde tolik lidí, už jich tu je kolem 80,“ řekl Deníku zhruba hodinu po začátku akce místostarosta Miroslav Housar, pro tento večer v roli ´výběrčího´. Přitom pozoroval, jak starosta Jiří Šimek ve slušivé paruce, s nezbytnými natáčkami na hlavě a oblečen v elegantní noční košilce vytáčel svoji choť.

K tanečnímu veselí vyhrával – jak jinak než také v nočním úboru – Jarda Hájek z Horšova s kolegy muzikanty. Dobrou zábavu a taneční kreace přerušila o 22. hodině nečekaná návštěva.

Do sálu totiž vnikla po defilé uvaděčů s cedulemi ´Slunce, seno a pár rumů´ a ˇPyžamová pláž´ skupinka košiláčů a pyžamáků, kteří přitlačili pojízdnou postel. Co se dělo potom, se ani nedá jen tak napsat, vše uvidíte na videu.

„Železnou postýlku jsme měli u babičky v Polžicích a když jsem se pustil do práce, abych jí udělal podvozek, říkala mi manželka: Tohle budeš dělat celý týden a doma na nic nesáhneš,“ postěžoval si na prožité příkoří autor neobvyklého vozítka Vojta Hrubý.

„Domů jsem šel kolem páté ranní, ale nebyl jsem zdaleka poslední,“ přiznal včera Deníku Václav Plánička ze Srb.