„Letos se můžete těšit na kapely High Grass, Stráníci, Berušky, Javory a Hana a Petr Ulrychovi, Natalika a Monogram," řekl řekl ředitel MKS Kdyně a zakladatel guláše Václav Polák.

Když před třiceti lety uspořádali první ročník Rýzmberského guláše, netušil, že se stane tak oblíbenou tradicí.

„Mám z toho samozřejmě radost, ale kdyby mi to někdo tenkrát řekl, nevěřil bych mu. Tehdy jsme se vlastně sešli, jen abychom si zahráli. Na první ročník vzpomínám nejraději. Všechno bylo hrozně amatérské a všechno jsme dělali z ryzího nadšení. A lidi to poznali. Jak se říká mezi muzikanty: ňáká ta nota může upadnout na zem, ale musí to mít ksicht. A o to se snažíme po celá ta léta. A když se nám něco zrovna nedaří, tak nás podpoří lidi. Někteří sem jezdí celých třicet let," pokračuje Polák.

Letošním bonbónkem guláše budou zcela jistě Javory a Hana a Petr Ulrychovi. Podle Václava Poláka, dalo hodně práce přemluvit je k cestě do Kdyně.
„Petrovi se moc nechtělo, protože je po operaci kyčlí. Nakonec se nám to povedlo. Přijedou z Brna do Kdyně pouze na otočku. Vystoupit by měli zhruba v 18 hodin," dodal Polák.

Prodej vstupenek na letošní Rýzmberský hradní guláš, který 27. června začíná tradičně v 15.03 hodin, je v pokladně přírodního amfiteátru na Rýzmberku.