Na něm uzavřou páteční show na scéně Hit reality stage od 23:25 hodin. Rybičky 48 nejsou festivaloví ani pekelní nováčci a zakládající členové zpěvák a basák Kuba Ryba a kytarista a zpěvák Petr Lebeda poskytli Deníku malý rozhovor.

Opět se objevíte na Pekelném ostrově. Loni jste předvedli ohnivou show, což se pro festival s peklem v názvu více než hodilo. Na co se mohou těšit fanoušci letos?

Kuba: Pekelnej ostrov patří k top deseti festivalům, kam jezdíme nejraději… Je tam úžasné publikum a vždycky si to užijeme. Jestli se vám líbily plameny, které jsme měli minulý rok, tak tenhle rok to tam přímo zapálíme (smích). Show jsme doplnili o spoustu nových věcí a Pekelňák bude navíc jedním z prvních festivalů, kde zahrajeme náš úplně nový singl Biolid.

Na rockových festivalech patříte už mezi stálice. Vzpomenete si ještě na svůj první festival?

Petr: Náš první festival byl Natruc v Kolíně. Tenkrát jsme hráli asi rok a půl a někdo se nám ozval, že jim vypadla kapela. Hráli jsme sice v poledne, ale i tak to pro náš bylo absolutně skvělé.

A co váš první fest, který jste si šli užít sami za sebe a ne jako kapela?

Kuba: U mě to byl festival Rock for People v době, kdy se ještě pořádal v Českém Brodě. Měl jsem svou Škodovku 125 a stan a užíval jsem si tam život osmnáctiletého muže, jak jen to šlo (smích).

Na Pekelňáku nejste poprvé. V čem vás oproti jiným baví?

Kuba: Je tam nějaká určitá symbióza, kdy to nás, pořadatele i návštěvníky opakovaně baví. V takovém případě… proč ne. Pozvání na Pekelňák se nerozmýšlí, tam se prostě jede!

A nakonec největší klišé – vzkážete něco svým fanouškům?

Kuba: Pokud má nějaký dopad moje slovo k našim fanouškům, tak je prosím, ať se snaží být šťastní a dělat, co je baví!