Co vás táhlo k turistice?
Od mládí mám pamatováka na místa. V mládí jsem jezdil na kole a na lyžích a vždycky jsem miloval turistiku. Než jsem se přiženil do Domažlic, bydlel jsem v Boru u Tachova, kde jsem založil turistický oddíl a Jawa club, který existuje dodnes.

Jak dlouho působíte u domažlických turistů?
V šedesátých letech jsem přešel k turistům v Domažlicích. V Boru jsem si udělal školu cvičitele turistiky druhého stupně a rozhodčího orientačních závodů. Když tady zjistili, že jsem vycvičený turista, stal jsem se záhy členem výboru a od roku 2000 dělám místopředsedu.
Vymyslel jste různé turistické akce, které se dodnes těší velké oblibě.

Jaké například?

Vymyslel jsem Zamykání a Odemykání České studánky, vycházky k pramenu Radbuzy, úplňkovou vycházku, která se koná každý měsíc, a mým nápadem je i Valentýnská vycházka, která je naplánovaná na příští týden na sobotu.

Jak probíhá taková Valentýnská vycházka?
Valentýnské vycházky už chodíme sedm let. Ta letošní povede do Luženic, kde se zastavíme v hospůdce. Všechny ženy, které s námi půjdou, ale i ty místní, dostanou ode mne valentýnský dárek.

Mezi vaše nápady patří i dříve velmi oblíbené týdenní pochody?
Zdeněk Beneš, Jiří Cibulka a já jsme v roce 1993 zorganizovali týdenní pochod z Rakouských hranic až do Klenčí po německé straně. Zájem byl obrovský, chodilo až osmdesát lidí, proto jsme dělali turnusy. Tuto trasu jsme prošli celkem devětkrát. Denně jsme ušli až 43 kilometrů.

Máte v hlavě nějaký nový nápad?
Líbilo by se mi udělat cyklistický závod do vrchu Baldov. Ale sám to zrealizovat nedokážu. Potřeboval bych několik nápaditých dobrovolníků, kteří by mi pomohli s organizací.

Podle vašeho návrhu už dokonce fungují dvě příměstské trasy.
To je pravda. Domažlický starosta Mach mě požádal, abych udělal návrh různých příměstských turistických tras. Jedenáct už je jich hotovo a dvě už fungují.

Jaké to jsou?
První je baldovský okruh a druhý okruh vede z Domažlic do Chrastavic přes Vodolenku.

Co je podle Vás na turistice nejkrásnější?
Objevování krásných zapomenutých míst. Ještě větší radost mi dělá, že si takové místo nenechám pro sebe, ale naplánuji do těchto míst výlet pro ostatní. O těch nejnádhernějších místech ví málokdo, protože nejsou značená a díky tomu zůstávají stále tak krásná a nedotčená.