Najdeme tam hernu, ložnici a kuchyňku.

Ředitelkou je od roku 2004 Jarmila Kadlecová ze Staňkova. Kromě ní pracuje ve školce ještě jedna učitelka a jedna provozní pracovnice. Školka má kapacitu dvacet dětí a je v současné době zcela zaplněna.

„Hodilo by se nám trochu více prostoru a i větší kapacita školky by nebyla na škodu, ale jinak jsme ve tvrzi spokojení,“ hodnotí ředitelka s tím, že pod tvrzí najdeme i pěkné dětské hřiště.

V rozmanitém dni předškoláků nechybí aktivity jako jsou hry, povídání, malování a tvorba výrobků, čtení pohádek či chození na procházky.

„Ze všeho nejvíce se našim dětem líbí to, že jim tiskneme a nosíme omalovánky, ony si totiž hrozně rády vybarvují,“ tvrdí Kadlecová. „Chceme, aby děti byly spokojené, ve školce se jim líbilo a aby byly co nejlépe připravené na přestup do školy,“ dodává ředitelka s tím, že zároveň kladou důraz na to, aby se děti naučily vzájemné toleranci a přátelství ke druhým bez rozdílů toho, kdo je a jak vypadá.

Během roku se pucličtí předškoláci účastní maškarního karnevalu, mikulášské besídky či vystoupení u stromečku. Vystupují také pro místní zemědělské družstvo, které se každoročně dětem odmění peněžním darem. Za ten si školka již pořídila například i elektronické piano. Ředitelka si pochvaluje, že do přípravy většiny akcí se aktivně zapojují i rodiče dětí.

Kromě výletů do přírody či zoologické zahrady si děti velmi oblíbily na hrad Švihov, kde shlédli pohádku, a proto školka letos objednala další výlet na hrad Klenová.

„Děláme také akci nazvanou Vyspinkání ve školce. To, že děti zůstávají ve školce přes noc, má velký úspěch zejména u rodičů, kteří mají čas na sebe,“ usmívá se ředitelka Kadlecová.