Všichni ti, kteří se tento den na Baldov vypravili, strávili příjemné odpoledne naplněné hudbou výletních restaurací a tanečních sálů třicátých let, kdy z pódia se nesl v podání Glass Dixieland Bandu z Nového Boru šťastně namíchaný mix swingu a dixielandu. Do okolí milosrdný vánek roznášel jak syrový jazz z New Orleansu, tak kultivované skladby Duke Ellingtona, ale třeba také Starého pána Petra Skoumala.

Ve stínu baldovských stromů tak byla úspěšně zahájena tradice každoročního konání swingových koncertů na Baldově pod názvem Jazzový Baldov.

Koncert měl ochotné, vstřícné a chutné zázemí v podání domažlického CB klubu, dění na Baldově zaznamenával neúnavný dokumentarista Jan Novák, jehož video se co nevidět objeví na internetu a dík od muzikantů sklidil i místní zvukař Václav Váchal.

Prostě odpoledne zalité sluncem. Do příštího roku si můžeme jen přát, aby přízeň vedení města Domažlice a zvláště pak její kulturní komise byla tomuto konání nadále nakloněna a že stejného smýšlení bude v příštím roce i společnost Bohemia Sekt. Oběma institucím patří ještě jednou upřímné poděkování za finanční podporu, díky které se mohl koncert uskutečnit a díky níž si můžeme dovolit optimisticky hledět do budoucna. V příštím roce, vyjdou-li všechna očekávání, bude 2. ročník Jazzového Baldova opět konferovat noblesní a znalý Štěpán Podešt. Mladý hot-jazzový orchestr, který je v hledáčku pro příští koncert, se jmenuje Prague Rhythm Kings.

Přejme si, ať se za rok, přesně 17. srpna 2019, sejdeme opět na Baldově při báječné muzice.

Miloš Novotný