Když se mladému páru, který se nachází v manželské krizi, snaží pomoci maminka, nekouká z toho nic dobrého. Když jim s cennými radami vtrhnou do života a do domu hned tři tchyně najednou, jde do tuhého. Když za nimi ještě dorazí jejich potomci a milenci, je na katastrofu zaděláno.

Naštěstí stále platí moudro našich babiček, že všechny manželské problémy přikryje peřina. Tak svou manželskou krizi nakonec vyřešili i mladí manželé v nové divadelní komedii Věry Táborské Příbuzné si člověk nevybírá, jejíž premiéru uvedli v sobotu večer poběžovičtí ochotníci.

Role jim autorka a zároveň režisérka ušila přímo na tělo, tak nebylo divu, že byli za své výkony a vtipné repliky odměňováni bouřlivým potleskem a salvami smíchu nejen na konci, ale i během představení. „S představením jsem spokojená, až na drobné chybičky. Přestože musím soubor opravdu pochválit, ještě jim  promluvím trochu do duše,“ řekla hned po představení s úsměvem Věra Táborská.

Na jevišti se letos představili i nováčci souboru Jaroslav Tengler a Zdeněk Martínek. Ačkoliv stáli na divadelních prknech poprvé, předvedli pěkné výkony.  „Měl jsem obrovskou trému, protože jsem ještě nikdy divadlo nehrál. Cítil jsem obrovskou odpovědnost, protože když něco zkazím sám sobě, je to jiné, než když to zkazím ostatním. Nastudovat takové představení dá spoustu práce, přijde na něj spousta lidí, tak je důležité, aby neodcházeli zklamaní,“ řekl Zdeněk Martínek, který ztvárnil roli moudrého, leč trochu záletného otce.