Již po 117. uspořádal v sobotu Sbor dobrovolných hasičů Klenčí svůj Hasičský bál.

„Hasičký sbor tady funguje už 132 let a kromě války se tady konal bál každoročně. S letošní účastí jsme velmi spokojeni a doufáme, že se budou všichni dobře bavit,“ uvedli za SDH Klenčí Jiří Hnyk a Pavel Morysek.

Hned u vstupu čekala na všechny příchozí bohatá tombola s tajemnými názvy jako například Moc kyselý kyselo, To bys chtěl vědět, Pomůcka pro nemehla či Lysohlávky. „V tombole máme 435 cen. Každý lístek vyhrává. Hlavní cenou je hotelový pobyt s večeří a sud piva,“ dodal Hnyk.

Celý večer byl nabitý překvapením. Mezi jednotlivými tanečními sériemi se představili s ukázkou společenských a latinskoamerických tanců Jan Bozděch se svojí partnerkou Lucií Svobodovou. Nechybělo ani šou klenečských děvčat. Největší atrakcí byla Živá fontána, o kterou se postaral zájezdní taneční orchestr Stapijaki z Draženova.

Moderování večera se ujal Pavel Morysek z Klenčí. Těsně před vystoupením draženovských ´umělců´ si zjednal v sále naprostý klid a pronesl: „Všichni se dobře dívejte, uvidíte, co jste ještě neviděli. Přijedou, odtančí a zdejchnou se.“ „Draženovští u nás vystupují pravidelně. Číslo, které si nacvičí, nejdříve předvedou doma na Pyžamovém bále a pak u nás. Je to vždycky veliká legrace. Vloni tančili Labutí jezero a letos Fontánu,“ uvedla Jana Fišerová z Klenčí.

S průběhem celého večera byli spokojení jak organizátoři, tak všichni účastníci. „Chodíme sem každý rok. Tady jsou bály snad nejlepší. Pěkná hudba, tombola i kulturní program. Jsme bývalí hasiči, tak musíme podpořit kolegy,“ smějí se manželé Němcovi, kteří na bál přijeli ze Stráže.