Druhý díl publikace Žili v Horšovském Týně by měl v příštím roce přijít na svět. Členové Kulturní komise při MKZ Horšovský Týn už několik let usilovně shromažďují informace o dalších významných obyvatelích česko–německého městečka, kterým H. Týn před válkou byl.

„Je to jeden z našich dlouhodobých úkolů. První díl publikace vyšel v roce 2002,“ vysvětlil předseda komise Václav Kuneš. „Nyní máme vytipováno asi pětatřicet dalších jmen, která by se mohla objevit v pokračování. Určitě se v něm objeví čestný občan Horšovského Týna JUDr. Jan Sklenář, historik Gustav Hofmann, malíř Jůlius Mařák, arciděkané Karel Trnka a Leopolod Klima nebo doktor Hans Liebscher, čestná občanka města Marta Malcovská, která mimochodem zemřela vloni ve věku 102 let, či rabin Zwetschkenbaum, kterému se podařilo před válkou včas emigrovat,“ vyjmenovali členové komise namátkou vybrané osobnosti Horšovského Týna.

„Je to až do příštího roku spousta práce, o většině osobností se budou informace shánět velice těžko,“ podotkl Kuneš a dodal, že nějakou dobu už komise také zvažuje vypracování obrazové publikace o městě a jeho historii. „Procházíme různé archivy, abychom do ní sehnali i nějaké zajímavosti, například privilegia, která město obdrželo.“

Horšovskému Týnu je věnován i záměr uskutečnit výstavu pohlednic. „Známe několik vášnivých sběratelů, kteří mají rozsáhlé materiály,“ poznamenal Kuneš a dodal, že letošní rok sice město neslaví žádné významné výročí, jistě si ale připomene 70 let od začátku 2. světové války a okupace Československa.