Samy si ve školní družině vyrobily i kulisy z kartonu, který polepily zbytky látek. Ve školní jídelně vyrostlo jeviště, na kterém malí herci předvedli své úsilí.

„Já si to nepamatuji. Já to určitě zkazím. Já mám trému,“ znělo z úst účinkujících těsně před generální zkouškou, kterou sehráli před dětmi z mateřské školy.

„Od rána vládlo ve škole velké vzrušení, i když se první dvě hodiny ještě učilo. Všichni herci se činili a byli odměněni zaslouženým potleskem. Je třeba poděkovat paní učitelce Královcové, která děti pro divadlo nadchla a vše dotáhla do zdárného konce. Dokázala zapojit děti z celé školy. Každé z nich mělo svou, byť jen malou roli,“ řekla ředitelka postřekovské základní školy Andrea Langová.

Malí diváci ani nedýchali, když na jevišti zlá macecha plísnila ubohou Popelku, kterou nakonec princ poznal podle střevíčku. S obrovským zájmem sledovali v druhé pohádce i Sněhurku s trpaslíky i zlou královnu ptající se, kdo je na světě nejkrásnější.

Po úspěšné generálce si sice všichni oddechli, ale to nejtěžší měli ještě před sebou. Hned druhý den je čekalo představení pro postřekovskou veřejnost.
Místnost školní jídelny zaplnili rodiče, babičky, dědové, strýčkové, tety, ale také bývalí žáci školy. Představení uvedli prvňáčci, proměněni v kocourky a myšky, krátkou scénkou o Velikonocích. Poté následovalo slavnostní pasování prvňáčků na opravdové školáky. O to se postarali ´páťáci´. Ve dvojicích přistoupili ke každému žáčkovi a navléknutím šerpy s nápisem Školák ho pasovali. Mnohé maminky a babičky se neubránili slzám dojetí.

Pak přišlo na řadu samotné představení. Vše dopadlo na výbornou a potlesk nebral konce. „Chtěla bych ocenit snahu všech, kteří nám připravili pěkné chvilky. Zvláště pak Michala Haase, který bravurně zahrál nucenou dvojroli, čímž nahradil svého nemocného bratra, a Adama Horníka ze čtvrté třídy, který svým mistrovským vyprávěním strhl všechny přítomné diváky,“ dodala Langová.