Konkrétně do Základní školy ve Staňkově, kterou navštívil již podruhé. Školáci se na něj a na společné Afro-Fitness cvičení těšili a byli z něj nadšení. Cvičení s Mendesem, který pochází z Lisabonu a nyní žije v Praze, se tento týden ve staňkovské tělocvičně zúčastnilo šedesát dětí.

Na Domažlicko se Mendes dostal díky Lucii Ženaté, domažlické rodačce a člence jeho Afro-Fitness teamu.

„Rádi bychom staňkovskou školu navštívili opět v září, pokud to podmínky umožní. Také bychom rádi oslovili obě základní školy v Domažlicích a zavítali i k nim. Pro děti je to něco nového než obyčejný tělocvik. Moc si to užívají a někteří si i procvičí angličtinu," říká Ženatá. „Rádi bychom také zorganizovali v červenci nebo v srpnu cvičení přímo v Domažlicích, a to nejen pro děti, ale i pro širokou veřejnost," dodává.

Afro-Fitness kombinuje prvky fitness a tance. Při Afro-Fitness se cvičící naučí nejen taneční kroky, ale také techniku, dynamiku tance, muzikálnost a vyjádření hudby.

„Afro-Fitness přináší méně komerce, což znamená menší počet opakování tanečních pohybů, má barevnější choreografii a skvělou, novou energickou hudbu z produkce umělců afrobeatu a hudebníků z celého světa. Je to více tancování než jen pouhé kroky," dodala Ženatá na závěr.