„Po dohodě s ředitelkou MKZ, která nám nabídla volný termín pro naši první výstavu, jsme s Láďou Vogeltazem oslovili fotografy ze západních Čech.

Původně se jich přihlásilo devět, vystavuje ale osm, ten jeden asi nemohl,“ uvedl poté, co úvod vernisáže zpestřila bluegrassová kapela Vysoká tráva, její člen a zároveň i fotograf a iniciátor výstavy Petr Lang.

V sálku MKZ jsou až do pátku 21. listopadu k vidění ´Krásy přírody´ zaznamenané objektivy fotoaparátů Jiřího Michala, Bohumila Máška, Bartoloměje Kobese, Josefa Janovce, Ladislavů Vogeltanzů (otce a syna), Jana Webera a Petra Langa.

Snímky vznikaly jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Většina z nich je věnována ptačí říši, nechybí zajímaví zástupci z říše savců, brouků a motýlů, ani fotografie krajiny. „Rád bych poděkoval přítomnému učiteli přírodopisu Vladislavu Menšíkovi, že mě vedl k lásce k přírodě,“ neopomněl poznamenat Lang.

Na vernisáž výstavy se dostavili i vzácní hosté: Čestná občanka města Vilma Abelesová–Iggersová a známý plzeňský fotograf a bývalý spolupracovník Deníku Jaroslav Vogeltanz.

„Výstava se mi moc líbí a mám radost, že se jí účastní i moji někdejší žáci Petr Lang a Jan Weber,“ řekl nám učitel na penzi, neúnavný člen Stráže ochrany přírody a krajiny a průvodce stezkami Přírodního parku Sedmihoří Vladislav Menšík.

Další z vernisáže také na: http://domazlicky.denik.cz/kultura_region/fotografove-radi-bluegrass20081107.html