Místní jsou z nových společenských prostor nadšení.

„Těšíme se, že klub  dneska pokřtíme a že to bude velké. Jsme  šťastní, že tu máme konečně nějaké zázemí. Ať jsme dělali jakoukoliv akci, vždy jsme všechno museli zvládnout jen na hřišti. Dneska máme krásné zázemí a hned je to příjemnější,“ řekl místní Vojtěch Dvořák, který se odpoledne změnil v krále obsluhujícího pípu.

„Konečně se máme kde scházet. Hospoda je tu už dávno zrušená, takže cokoliv tady pořádat byl trochu oříšek. Dneska už se můžeme pustit do spousty super akcí. Navíc je prima, že se to stihlo do pouti a že můžeme klub pěkně pokřtít,“ nechala se slyšet Veronika Vejvodová.
Nový sál, kde se večer všichni společně pobavili při harmonice, si předem  vyzdobili.

„Máme tady hasičský znak, který byl vyroben tady na Podzámčí. A stěny jsou vyzdobeny historickými fotografiemi,“ dodal Dvořák.
Nová společenská budova je bezbariérová, pojme až pětapadesát lidí a stojí vedle víceúčelového hřiště. Se stavbou začalo město Kdyně, pod něž Podzámčí spadá vloni v listopadu.

„Základem každé vesnice je místo, kde mohou lidé společně cokoliv podnikat. Tady takové chybělo a to byla velká škoda, protože právě zde jsou lidé  velice aktivní. Dokáží zde uspořádat spoustu vlastních zajímavých akcí. To je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli postavit jim tady společenskou budovu,“ řekl starosta Kdyně Jan Löffelmann, který se na Podzámčí také přijel podívat a vzal s sebou svoji vnučku, aby si spolu s ostatními dětmi užila  soutěže, které  pro ně místní dospěláci připravili.

16. srpna čeká Podzámecké další velká oslava, a to 101 let SDH.