„Oprava, která trvala tři měsíce, je dílem našich hasičů. Dvacet lidí zde ve svém volném čase a zcela zdarma odpracovalo 860 hodin. Rekonstrukce přišla na 150 tisíc korun, které zaplatil obecní úřad, protože ´hasičárna´ je jeho majetkem. Budova je z roku 1960 a propadla se nám zde podlaha a museli jsme opravit i strop, protože na trámech byla houba," říká starosta SDH Pocinovice Václav Ponocný.

Dalších čtyřicet tisíc korun uvolnili hasiči ze svého na vybavení klubovny.
„Koupili jsme televizi a další vybavení. Když se nám to tak pěkně povedlo, chtěli jsme udělat malou výstavu, aby se lidé mohli pokochat nejen novou klubovnou, ale i čtyřicetiletým dílem jednoho z našich dlouholetých členů Jaroslava Lehnera," dodal Ponocný.

Kromě desítek maket hradů a zámků je v klubovně možné vidět i 191 pohárů, které od roku 1960 pocinovičtí hasiči vyhráli. Nechybí zde ani plakety, které se dříve předávaly místo pohárů. A velkou raritou je jistě prapor z roku 1967, který je nejvyšším svazovým vyznamenáním, které může sbor získat.

Výstava v klubovně v hasičské zbrojnici v Pocinovicích potrvá až do 7. dubna. Navštívit ji můžete v pracovních dnech od 16 do 18 hodin a v sobotu a v neděli od 13 do 18 hodin.

Návštěvu mimo výstavní hodiny lze domluvit telefonicky na čísle 603 737 546.