K symbióze se dá přirovnat počin, který přispěl ke spokojenosti dvou zcela odlišných skupin občanů. Těmi prvními jsou senioři z městského penzionu v ulici P. Velikého, jejich protipólem pak sdružení amatérských fotografů prezentujících se pod záhadným názvem FotoKomPost (FOTOgrafie – KOMpozice – POSTprocesing).

„V době, kdy jsme se s kolegy fotografy dali dohromady a dohodli se, že budeme své snímky vystavovat, jsem oslovil různé subjekty, ale neměly zájem. A protože je to náš koníček, kterému se věnujeme ve volném čase, nemůžeme si dovolit ještě platit za výstavní prostory. Dokonce jsme si dávali inzerát, ale nic z toho nebylo. Proto jsem velice rád, že fotografie můžeme opakovaně ukázat tady v penzionu," řekl nám za fotografy při vernisáži Bohumil Vopat.

Výstavu tradičně zahájila ředitelka penzionu.

„Vítám vás všechny na vernisáži obrázků sdružení FotoKomPost. Mají u nás už třetí výstavu a jejich obrázky máme také na chodbách, aby dělaly lidem radost. Myslím si, že v dnešní uspěchané době si ani nevšímáme, kolik je krás kolem nás, a ochuzujeme se. Je dobře, že členové tohoto sdružení umějí vystihnout nádheru, kterou nám sem přicházejí ukázat," uvedla mimo jiné Vendula Klimentová.

„Děkuji za to, že zde můžeme být s vámi a výstavu tu pořádat, protože v dnešní době se těžko někde sežene zadarmo prostor k vystavování, protože si všechno děláme sami za sebe, nikdo nám na to nepřispívá. Jsme rádi, že sem za vámi můžeme kdykoliv přijít," reagoval na vstřícnost Vopat.

Zdroj: Youtube

Na vernisáži jsme oslovili jednoho z návštěvníků s dotazem, jak se mu snímky líbí a co říká tomuto sdružení nadšených fotografů.

„Já fandím každému, kdo se věnuje nejen fotografii, ale samozřejmě jakékoliv činnosti, která obohacuje náš život. Nejvíce se mi líbí fotografie pánů Vopatů a hlavně také makrofotografie z přírody, protože vyžadují postřeh, nejen technické dovednosti, a také cit. Květina neuteče, ale zachytit hmyz či ptáky je umění," odpověděl Petr Matějka.

Fotografie se líbí i seniorům, mnozí projížděli mezi panely s chodítky a živě diskutovali.

Velký mezinárodní úspěch amatérských fotografů

„FotoKomPost 2. srpna vyhrál jako fotoklub Tatranský mapový okruh, což je mezinárodní fotografická soutěž. Syn Tomáš skončil mezi jednotlivci druhý a Richard Unverdorben skončil čtvrtý. Další pořadí, protože se nás zúčastnilo pět, zatím neznáme," prozradil Deníku na závěr vernisáže Bohumil Vopat.