„Šestkrát vyhrála Plzeň, pouze minulý rok zvítězilo Chodsko,“ připomněl organizátor, moderátor a zároveň slamer Filip Koryta alias Dr. Filipitch.

I přes to, že nejvíce bodů získal kapitán domácího týmu Jakeš, trofej Domalžíci si odnesl opět plzeňský tým.

Slam poetry je přednes autorských textů, který se nachází na pomezí poezie a divadla. Každý slam má tři jednoduchá pravidla – vlastní text, žádné rekvizity a časový limit. Cílem autora je zaujmout diváky, kteří následně každé vystoupení hodnotí. Soutěží se vždy ve dvou kolech.

Mluveným slovem za Chodsko bojoval Jakeš, Tyvoletonenímožný a jediná žena večera Blowdy. Z Plzně své texty přijeli představit Vaněk, Pítro a Dr. Filipitch.

Večer byl opravdu pestrý a veselý, slamerka Blowdy například představila svou dadaistickou báseň, Pítro zase diváky pobavil improvizací. Ne každý slam je ale plný humoru, někteří slameři si vybírají vážnější témata.

„Ekonomický termín neviditelná ruka trhu se tak nějak snaží obhájit, že jsme všichni sobečtí a je to dobře. Každý sledujeme svůj sobecký zájem, který se v důsledku projeví jako pozitivní pro celou společnost,“ vysvětlil svůj popud pro napsání textu Neviditelná muka trhu Dr. Filipitch.