Městský ples, který se v sále hotelu Šumava koná dnes, v pátek 23. ledna od 20 hodin, je v pořadí již osmý. „Ples bude moderovat Martin Švejda a k tanci a poslechu zahraje P– Band Vlastimila Pelce,“ sdělila ředitelka Městského kulturního zařízení H. Týn Leona Císlerová a pokračovala: „Jako zpestření jsme tentokrát připravili vystoupení skupiny Gipsy Kings Revival v čele s Marcem Pillem.“

Marca Pilla zná většina lidí jako bývalého přítele herečky a zpěvačky Yvetty Blanarovičové. Je ale především vynikajicím kytaristou a zpěvákem, který se narodil v Bratislavě a studoval ve Španělsku, v Granadě. Spolupracoval s řadou kapel např. s Buty, napsal také muziku k divadelnímu představení Isabel Dore César a Drana v hlavní roli s Ljubou Skořepovou či ke hře, ve které excelovali Jiřina Jirásková a Vladimír Dlouhý.

„ Chci dělat hudbu, která osloví všechny a bude se líbit. Pracuji na všech stylech, nikdy se neřídím podle předem určených šablon,“ uvedl Pillo, kterého by si milovníci temperamentní španělské hudby neměli na dnešním plese nechat ujít.

Samozřejmostí už se na městských plesech v Horšovském Týně stala dámská volenka a nikdy nesmí chybět ani další oblíbené zpestření. „Tím je tombola, která bude opět slosovatelná,“ poznamenala Císlerová.