S rokem 2018 přichází také nové kulturní události, a že bude na horšovskotýnské jarní scéně z čeho vybírat, se přesvědčíte z našich tipů. Nadcházející plesová sezóna už pomalu klepe na dveře a mnozí z vás hledají možnosti, kde zdokonalit taneční umění. Proto jsme připravili ve spolupráci s oblíbenou Taneční školou Dance ze Stoda další ročník Tanečních pro dospělé. První lekce se uskuteční 6. ledna. Začátečníci jsou zváni od 18.30 hodin, pokročilí začínají od 20.30 hodin.

Reprezentativní prostory Erbovního sálu zámku se 13. ledna již podruhé promění v taneční parket. Dramaturgie II. Plesu na zámku se ponese v podobném duchu jako první ročník. Hlavní host ženské smyčcové trio Inflagranti zahraje slavné melodie v originálním aranžmá. Prosincový koncert Jaroslava Uhlíře se z důvodu onemocnění nekonal. Nový termín je stanoven na 14. ledna od 17.00 hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji, zakoupené zůstávají v platnosti.

Zájemce o Kurz tance a společenské výchovy pro mládež, který začíná 2. března, zveme na Nultou informativní lekci 2. únoraod 18.00 hodin do sálu MKZ. Taneční mistři Naďa a Pavel Cíchovi vás seznámí s obsahem kurzu. Tato lekce je nezávazná a zdarma. Přihlášky jsou již k dispozici v Informačním centru nebo na www.mkzht.cz a je nutné je odevzdat do 2. února.

O jarních prázdninách jsme opět připravili Dětský filmový festival. Ve dnech 5. - 8. února se můžete těšit na animované filmy, pohádky a oblíbeného maskota chipmunka Alvina. Divadelní sezóna startuje 21. února vyprodaným představením Vím, že víš, že vím. Hořkosladká komedie o tom, jak si udržet manželství, láká na herecké hvězdy Simonu Stašovou a Michala Dlouhého. Malí i velcí diváci si zajisté nenechají ujít Krkonošské pohádky. Divadelní zpracování legendárního večerníčku s původní hudbou se uskuteční 4. března. Nebude chybět spravedlivý Krakonoš, vychytralý Trautenberk, Kuba, Anče a Hajný.

Nejznámější český rybář Jakub Vágner přijede 20. března s vyprávěním a videoprojekcemi ze svých rybolovných expedicí nejen po Indii.

Hudebním hitem bude očekávaný koncert Petera Nagyho. Po úspěšném vystoupení na Anenské pouti přijede slovenská legenda opět se svojí skupinou Indigo do Horšovského Týna.

Podzim se ponese pro naší zemi ve znamení oslav 100 let od vzniku Československa. Ani Horšovský Týn nebude výjimkou. Městské kulturní zařízení Horšovský Týn ve spolupráci s Kulturní komisí města, státním archivem a panem Michalem Fronkem již nyní připravuje několik akcí k tomuto významnému výročí.

V nejbližší době se v našem Deníku můžete těšit na rozhovor s ředitelkou MKZ v Horšovském Týně Leonou Císlerovou.

Autor: MKZ Horšovský Týn (ova)