V jedenáct hodin dopoledne se královská jízda sedmnácti koní vydala ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Bukovci a vrátila se zpět do Čečovic, kde následovalo žehnání koní. Toho se letos ujal farář Hubert Hain z holýšovské farnosti spolu se herečkou a zpěvačkou Světlanou Nálepkovou.

Ačkoliv první ročník byl pro organizátory zklamáním, letos tomu bylo naopak.


„Jsme moc spokojeni. Přijelo sedmnáct koní, počasí nám přeje a přijela i paní Nálepková, která zazpívá hned po mši v kostele. Pozvali jsme ji, protože má ráda koně, je milá, krásná a letošnímu ročníku dodá atraktivitu,“ řekla Milena Šusová z Českého svazu ochránců památek v Plzni, která společně s obcí Čečovice a Rančem Šídlovák z Plzně tuto akci pořádá.


Sobotní odpoledne bylo plné i dalších zajímavých doprovodných akcí. Na své si přišli dospělí i ti nejmenší. Na nádvoří čečovického zámku se konaly trhy a šermířská vystoupení. V zámecké sýpce si všichni mohli prohlédnout výstavu Kulturní poklady z Čech a Bavorska.


V neděli pokračovalo Čečovické léto Zámeckým dětským dnem, při němž si děti užily pohádkové cesty po nádvoří a zámecká stodola se na chvíli proměnila v airsoftovou střelnici.