Jak jste spokojená s právě ukončenou divadelní sezonou?
Jsem velmi spokojená. Dražbu na nevěstu jsme sehráli sedmadvacetkrát, stejně jako hru Zvoní se třikrát před čtyřmi lety, a tím pádem se nám podařil vyrovnat rekord. Chtěla bych poděkovat divákům, že za námi na Pasečnici jezdí.

Kolik diváků shlédlo toto představení?
Při kapacitě sálu, kde máme sto míst, a téměř vždy vyprodanému představení se jednalo průměrně o dva a půl tisíce diváků.

Jak nakládáte s penězi za vstupenky?
Ze vstupného zdokonalujeme vybavení divadla, neboť v obci nemáme kulturní dům. Vše včetně nájemného a celkového provozu divadla si financujeme sami.

Očekávala jste letos takový zájem a čemu ho přičítáte?
Očekávání a realita jsou dvě různé věci. Ale musím se přiznat, že trochu ano, protože dobrý námět a chodské kroje jsou velkým lákadlem. Spoléhat se na to však člověk nemůže. Divák je velký pán a jeho reakce jsou nevypočitatelné.

Na co se mohou diváci těšit v příští sezoně?
Na příště plánujeme hru z úplně jiného soudku, aby byla změna, a sice hru Františka Langera Velbloud uchem jehly.

Prozraďte nám něco o autorovi?
František Langer patřil za I. republiky do okruhu Masarykových pátečníků, jako například Karel Čapek a Ferdinand Peroutka. Byl vojenský lékař a legionář a v předválečné době velmi úspěšný dramatik. Toto všechno však minulý režim neodpouštěl, a proto Františka Langera umlčel a jeho jméno trochu upadlo v zapomnění. Chtěli bychom jeho jméno připomenout a věřím, že jeho chytrý humor dokáže diváky pobavit i dnes. Ani letos nebude ve hře chybět legrace a samozřejmě ani láska.

Kdy se mohou diváci těšit na premiéru nové hry?
Půjde–li všechno dobře a herci budou opět pilní a plni elánu, mohla by být premiéra jako v předchozích letech koncem srpna, nebo začátkem září.