Místní ochotníci zde totiž předvedli premiéru své nové satirické veselohry „Penzion zdraví“. A diváci se skutečně velmi dobře bavili. „Jsme rádi, že v hledišti bylo i hodně mladých. Tak výborné diváky jsme už dlouho neměli. Jejich smích od začátku představení pro nás byl tím nejlepším dopingem,“ říká autor hry, režisér a herec zároveň Jiří Kotlan.

„Před takovým publikem ty téměř dvě hodiny na jevišti utekly rychle a navíc bez nějakého maléru nebo zádrhelu.“ Pochvaluje si Josef Rada – „Ďula“, který hraje hlavní postavu majora a později lékaře Hlavičky, který skoro celé představení nesleze z pódia. Velmi dobře mu sekundovali Jan Němec, Saša Hájek, Marie Svobodová a mladí členové souboru Rozárka Přibková a Tomáš Ircing.

„Musíme v sedmi lidech zvládnout nejen herecké role, ale i úpravu scény, kulisy, zvukovou režii, osvětlení atd., až po plakátování a propagaci,“ pokračuje Jiří Kotlan a dodává. „Další představení sehrajeme v Pasečnici v sobotu 26. září a v pátek 9. října a vzhledem k tomu, že kapacita sálu je z hygienických důvodů snížena na 90 míst, je dobré si rezervovat místa předem, nejlépe na telefonu. Pokud by došlo k dalšímu zpřísnění podmínek a kapacita sálu by se kvůli větším rozestupům dále snížila, jsme připraveni zahrát hru pro druhou polovinu zájemců vždy následující den znovu.“

Benjamínek souboru Rozárka Přibková se pochlubila, že se jí moc líbí role zdravotní sestřičky a že koncem října 23. a 25. 10. odehraje soubor i dvě představení v Plzni, v pěkném divadle Dialog.

Tak ať se všechny reprízy pasečnickým ochotníkům povedou stejně dobře, jako tomu bylo při premiéře. Vždyť i v roušce se může divák pořádně zasmát.